X
تبلیغات
زولا
شنبه 27 مهر‌ماه سال 1387 @ 11:25 ب.ظ

قبل از ثبت خوردیمش

دیروز جمعه در پارک ملت تهران مراسم تهیه بزرگترین ساندویچ دنیا به طول ۱۷۰۰ متر برگزار شد. 

در تهیه این ساندویچ از ۷۰۰ کیلوگرم گوشت شتر مرغ و ۷۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ استفاده شده بود. ظاهرا مسئولینی هم از کتاب ثبت رکوردها - گینس - آمده بودند تا این رکورد را ثبت کنند ولی بر اساس گفته سایت یاهو مردم قبل از اندازه‌گیری آنرا خوردند و رکوردی ثبت نشد  

 

سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1387 @ 04:44 ب.ظ

جستجوی سریع!

اغلب ما هر روز به سایت گوگل سر می‌زنیم. خیلی از چیزهایی که می‌خواهیم را می‌توانیم به کمک گوگل یا جستجوگرهای مشابه آن پیدا کنیم. واقعا لذت بخش است که چند تا کلید را فشار دهیم و جواب مساله ای که ساعت ها وقتمان را گرفته پیدا کنیم. راستی فکر می‌کنید برای استفاده از این امکانات باید از چه کسانی متشکر باشیم؟ سرگی برین و لری پیج؛ بنیانگذاران گوگل؟ 


این پیرمرد مهربانی که عکسش اینجاست آقای دونالد ناث است. یکی از دانشمندان علم کامپیوتر. خیلی‌ها آقای ناث را پدر «آنالیز الگوریتم» می‌دانند. پروفسور ناث الگوریتم های زیادی طراحی کرده. همین الان اگر کلید CTRL+F را فشار دهید و در صفحه چیزی جستجو کنید، از یکی از الگوریتم هایی که ایشان طراحی کرده استفاده کرده اید.   

پروفسور دونالد ناث/Donald knuth

 


وقتی چراغ را روشن می کنید به ادیسون فکر کنید. وقتی واکسن می‌زنید۱ از لویی پاستور تشکر کنید و وقتی با کامپیوتر چیزی را جستجو می کنید قدردان دونالد ناث باشید.   

 

پی‌نوشت:  

۱ - اصلاح شد. از دوستی که تذکر داد متشکرم

دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1387 @ 11:55 ب.ظ

آفساید

تقدیم به دوستان استقلالی .

 

  

 

دوستانی که مسابقه استقلال و پرسپولیس را ندیدن توجه کنند که این صحنه گل استقلال (دسته گل داور)‌ هست. 

جمعه 12 مهر‌ماه سال 1387 @ 03:06 ق.ظ

تو یک تیپ نابغه هستی

نابغه 

 
(تاثیر پذیر، درون گرا، آرمان گرا، متفکر)


تو یک تیپ "نابغه" هستی. تو می توانی ساکت و کم حرف باشی اما پشت ماسک خاموش و کم حرف تو، یک ذهن فعّال وجود دارد که به تو اجازه می دهد که همه موقعیّتها را تجزیه و تحلیل کنی و در پایان، راه حل های خلّاقانه و دور از ذهنی را انتخاب کنی! مردم عادی این تحلیلهای ذهنی تو را نمی فهمند و فکر می کنند که پنهانی مشغول دوز و کلک چیدن هستی!

به هر حال، سلیقه و اصالت، نقاط قوّت تو هستند و مردم وقتی که تو را بشناسند، به قضاوتها و تصمیماتت احترام می گذارند. و اگر یاد بگیری که فقط یک کم خوش برخورد تر باشی، می توانی رهبر بسیار خوبی باشی. تو مطمئنّاً چنین تصوّری را در همه ایجاد می کنی. فقط مطمئن شو که همه نقشه ها و دسیسه هایی که پشت پرده مشغول کار کردن روی آنها هستی، بی خطر باشند! 

------------------------------------

اینها شخصیت سنجی این سایت هست در مورد من. خیلی جدیش نگیرید ولی برای تفنن بد نیست شما هم یه تستی بزنید.

( تعداد کل: 6 )
   1       2    >>